29-30.06.2019. Najava-Triglav(2864m)

Drage naše planinorke i planinorci,ljubitelji brda,

SOKOLAŠI VAS POZIVAJU NA DVODNEVNI IZLET U JULIJSKE ALPE- TRIGLAV(2864m) ,u subotu i nedjelju 29/30.06.2019.

1 DAN Rudno polje-Pokljuka(1340m)-Studorski preval(1892m)-Vodnikov dom na Velem polju (1817m)-Konjsko sedlo(2020m)-dom Planika pod Triglavom(2401m)

Naša staza počinje od Rudnog polja i prati putokaz i markacije, najprije kratko makadamskim šumskim putem, a zatim se počinje blago uspinjati  uskom,slikovitom,planinarskom stazom sve do dolinice Jezerce,uz nekoliko kraćih pauza usput,i nešto dalje malo jačim usponom na sedlo,Studorski preval(1892m),otprilike 2 h hoda.Ovdje duži odmor,uživanje u pogledu prema dolini Vojah,Uskovnici i Bledu.

Odavde više-manje izohipsom,bez značajnih uspona još sat vremena vrlo zanimljivom stazom obilazeći Tosc sa južne strane prema Velem polju,1 h hoda.Tu nas čeka izvor friške vodice i dobro opskrbljen dom.Okrijepa,duži odmor.Nastavak hoda prem Konjskom sedlu(2020m),1 h.Odmor na travnatoj zaravni.Zadnji serpentinasti uspon do doma na Planiki(2401m),1-1.30h.Smještaj u domu,odmor i okrijepa.Za nadobudne kojima je premalo hodanja i uspona malo iznenađenje za kraj dana.Noćenje.

2 DAN dom Planika pod Triglavom(2401m)-Triglav(2864m)-koča na Doliču(2151m)-Vodnikov dom na Velem polju (1817m)Studorski preval(1892m)Rudno polje-Pokljuka(1340m)

U 07.00h pokret prema vrhu preko Malog Triglava i vršnog grebena do samog vrha Triglava(2864m),1.30h.Nakon dužeg odmora,okrijepe,uživanja u pogledima na sve strane polako se spuštamo preko Škrbine prema koči na Doliču(2151m) ,uz više manjih odmora,2h. Odmor u koči,okrijepa.Nastavak puta čez Velsku dolinu,zaustavljanje kod pastirskih kolibica uz kiselo mlijeko.Nastavljamo do doma na Velom polju(1817m),okrijepa,izvor friške vode.1.30 sati hoda.Povratak preko Studorskog prevala(1892m) istim putem od jučer natrag prema Rudnom polju i parkingu,2 sata hoda.

PLAN IZLETA :

Prijevoz osobnim automobilima . Cijena prema trošku goriva i  cestarine(vinjete).

Cijena smještaja u domu Planika pod Triglavom : 16 € noćenje u skupnom ležišću.

Polazak : 06:00 sati ispred doma kulture Prečko.

Putovanje autocestom prema Ljubljani uz usputna kraća zaustavljanja prema potrebi.Nastavak puta prema Kranju,izlaz za Bled.Od Bleda 20 km do Rudnog polja-Pokljuke(/1340m),parking.

Hrana i piće :

1 DAN iz ruksaka, + po vlastitom izboru u pl.domovima usput,(Vodnikov dom na Velom polju,dom Planika pod Triglavom).

2 DAN iz ruksaka + po vlastitom izboru u pl.domovima usput,(dom Planika pod Triglavom,koča na Doliču,Vodnikov dom na Velom polju).

Potrebna standardna planinarska oprema, obavezno ponijeti sa sobom važeću osobnu, zdravstvenu i  planinarsku iskaznicu.

Vodič: Dubravko Šalata

Za prijave i sve detaljnije informacije slobodno se javite na mob.099/444-5055, e-mail hpdsokolzagreb@gmail.com ili na sastancima društva četvrtkom od 20.00h u Domu kulture Prečko.

Povratak u Zagreb uz više usputnih zaustavljanja predviđen je u večernjim satima.

Napomena: Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu.