22.02.2020.Najava-Julijske Alpe-Jalovec(2645m)

Sokolaši najavljuju još jedan zimski alpski uspon u 2020 godini.

Ovu subotu idemo u posjet Jalovcu (2645m) – velikanu Julijskih Alpa.
Potrebno je određeno iskustvo (posebno za vrh), hladna glava, vrlo dobra kondicija i puno dobre volje. Prema tome će neki na vrh, a neki do Jalovškog Ozebnika.
I naravno zimska oprema: dereze, cepin, štapovi prema izboru, topla obleka, za vrh kaciga, pojas, 2 karabinera, zamka
 …

Za one koji idu na vrh ukupno 10 h, za one koji idu do Ozebnika ukupno 5 h.

Polazak: 22.02. subota u 02.00h sa parkinga ispred doma kulture i našeg prostora u Prečkom.

Zagreb – Ljubljana – Kranjska Gora – Rateče – dolina Tamara

Oko 05.00h početak uspona: parking iznad ski skakaonice Planica, cca 850 mnv – dolina Tamara – dom v Tamarju(1108 m) – Jalovški Ozebnik, početak cca 2000 mnv – Jalovec(2645 m) – Ozebnik – dom v Tamarju – parking

Cijena prijevoza: 200 kn, vozači i vodič ne plaćaju.
Sve detaljnije informacije i prijave kod vodiča na mob.099/444-5055, Dubravko Šalata

Napomena:Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu.