04.07.2020. Najava – Južni Velebit – Ždrilski kuk(1165m) i Šugarska duliba

Nažalost ništa od Škrlatice sutra !

Slovenija noćas od ponoći uvodi nove mjere po kojima iz HR u SLO mogu samo oni sa turističkom rezervacijom zaključno sa današnjim datumom ( vaucher, potvrda) .
U suprotnom i naravno ubuduće do daljnjeg, za ulazak u SLO slijedi samoizolacija ili karantena od 2 tjedna .

Ali Sokoli imaju uvijek rezervnu varijantu.🦅🏔

Stoga, dragi naši planinari i hodači, pozivamo sutra sve na Velebit !

Sutra u subotu 04.07.u 06.00h.
Polazak sa parkinga ispred sjedišta Sokola u Prečkom.

Svi zajedno, Baške Oštarije – Sladovača – Medin dolac – Ždrilski kuk, sklonište, voda, ovdje ostaje grupa B, grupa A dalje – Ramino korito – Šugarska duliba, sklonište, voda – primorskom stranom natrag – Ždrilski kuk – svi zajedno Baške Oštarije

Zajednički uspon do Ždrilskog kuka.
Zajednički povratak natrag do Baških Oštarija.

Za grupu A kondicijski zahtjevnija i duža tura , ukupno 10-11 h.
Za grupu B ukupno 6-7 h.

Uživajmo svaki na svoj način u našem Velebitu.👍😉

Prijave krenule, malo vremena nažalost, još nešto mjesta ostalo!

Turu je moguće u više navrata kratiti, dijelom ili u potpunosti izmijeniti, prema dogovoru, potrebi i uvjetima na terenu.

Prijevoz: osobnim automobilima, 180 kn po osobi.

Vozači i vodič ne plaćaju prijevoz.

Sve detaljnije info i prijave kod vodiča:

Vidimo se… 👍😎🦅👋