05.09.2021. Najava-Julijske Alpe-Jalovec(2645m)

Podsjećamo, u nedjelju 05.09. još jedan jednodnevni alpski izlet Sokola !
Ovaj put tura u Julijskim Alpama, iz doline Tamar na Jalovec(2645m) .
Jalovec je vrh u zapadnom dijelu planinskog lanca Julijske Alpe iznad dolina Zadnje Trente, Bale, Koritnice i Planice, visok 2 645 m. Građen je od trijaskih vapnenaca i dolomita. Njegovi strmi, stjenoviti obronci najdublje se spuštaju na zapad, a najstrmije na sjeveroistok. Ima karakterističan šiljat oblik, po kojem se ubraja među najslikovitije vrhove u Julijskim Alpama.
Jedan impozantan i poseban vrh, i meni osobno vrlo posebno prirastao srcu i duši.
dolina Planice, parking ( cca 850m) – planinski dom Tamar (1108m) – Jalovška škrbina ( cca 2100m)- Jalovec (2645m) – Kotovo sedlo (cca 2200m) – planinski dom Tamar (1108m) – dolina Planice, parking ( cca 850m)
Kondicijski zahtjevna i tehnički umjereno zahtjevna tura, preko 1800m visinske razlike i ukupno 10-12 h hoda.
Uživajmo svaki na svoj način u fenomenalnom alpskom ambijentu.👍😉
Polazak sa parkinga ispred doma zdravlja i kulture u Prečkom u 05.00h.
Prijevoz: organizirano osobnim automobilima.
Vozači i vodiči ne plaćaju.
Cijena: 300 kn po osobi.
Potrebna dodatna oprema: kaciga, alp.pojas, komplet za samoosiguravanje(ipsilon), karabiner matičar.
Sve detaljnije info i prijave kod vodiča ili u telegram grupi Sokola:
Jurica Antić 099/390-3544
Broj mjesta je ograničen.
Vidimo se… 👍😎🦅👋