18.07.2020. Najava – Južni Velebit – Sveto brdo(1751m) i Vaganski vrh(1757m)

Ovaj put, dragi naši planinari i hodači, Sokolaši idu na Velebit još malo južnije, područje NP Paklenica !

Sveto brdo (1751m) i Vaganski vrh (1757m)

U subotu 18.07.u 05.00h.

Polazak sa parkinga ispred doma kulture i sjedišta Sokola u Prečkom.

Seline – Mala Paklenica – Njive Lekine – Velika Močila – Martinovo Mirilo – pl.sklonište Ivine Vodice (1250m), voda – pl.sklonište Vlaški grad (1280m), voda – Doci – Sveto brdo (1751m) – Čičina dolina – Vaganski vrh (1757m) – izvor Marasovac, voda – pl.sklonište Struge (1400m) – Buljma – pl.dom Paklenica(490m) – Velika Paklenica – Starigrad

Kondicijski vrlo zahtjevna i duga tura, ukupno 12-13 h, tehnički malo zahtjevna.

Turu je moguće u više navrata kratiti, dijelom ili u potpunosti izmijeniti, prema dogovoru, potrebi i uvjetima na terenu.

Uživajmo u našem ponositom Velebitu.👍😉

Prijave krenule, još nešto mjesta ostalo !

Prijevoz: osobnim automobilima.
Ulaz u NP Paklenica 40 kn sa važećom pl. iskaznicom.

Vozači i vodič ne plaćaju prijevoz.

Sve detaljnije info i prijave kod vodiča:

Vidimo se… 👍😎🦅👋