11.07.2020. Najava – Gorski kotar – Risnjak(1528m) i Snježnik(1506m)

Još jedan jednodnevni izlet Sokola, tura iznenađenja, ovaj put u Gorski kotar !

Risnjak (1528m) i Snježnik (1506m) +.još ponešto … 😉

U subotu 11.07.u 06.00h.

Polazak sa parkinga ispred doma kulture i sjedišta Sokola u Prečkom.

Bela vodica – Horvatova staza – Vučja jama – Klupica – Moravčeva staza – Schlosserov dom (1418m), trenutno nije u funkciji – Veliki Risnjak (1528m) – Lovrićeva staza – livada Lazac (1058m) – Frankopanski put – Srebrna vrata – Snježnik (1506m) – Međuvrhi – Lazačka glavica (1426m) – staza po grebenu – Rimska vrata – Cajtige – Pelcerova staza – Schlosserov dom – Medvjeđa vrata – Janičarska vrata – Šumićeva staza – Markov brlog – Leska – Bela vodica

Kondicijski zahtjevnija i duža tura, tehnički nezahtjevna do malo zahtjevna, ukupno 10-12 h, ako želite obići sve.
Na nekoliko mjesta moguće osjetno skratiti turu, odmoriti i sačekati grupu.

Prijevoz: osobnim automobilima, 150 kn po osobi.

Vozači i vodič ne plaćaju prijevoz.

Sve detaljnije info i prijave kod vodiča:

Turu je moguće u više navrata kratiti, dijelom ili u potpunosti izmijeniti, prema dogovoru, potrebi i uvjetima na terenu.

Vidimo se… 👍😎🦅👋